Dogdancing

    Dogdancing neboli tanec se psem je poměrně mladý kynologický sport, který může provozovat opravdu kdokoliv. Není k němu potřeba žádný veliký prostor, můžete cvičit třeba doma v obýváku a je přispůsobitelný na míru snad každému týmu. Na vrcholové úrovni ho provozují úspěšně psi od čivav po novofundlanďáky. 
    K dogdancingu jsem poprvé přičichla s Justýnkou na Víkendu se šeltičkou v Herolticích, kde jsme se pod vedením Petry Ocetkové a Renaty Voldánové učily první jednoduché triky. Dlouho jsem pak holky cviky učila jen tak pro zábavu a rozcvičení, až nás s Justýnkou na jaře roku 2013 naše kamarádka Janča vytáhla na neoficiální závody do kategorie dvojic. Tam jsme zaznamenaly s naší sestavou v rytmu Pipi Dlouhé Punčochy nebývalý úspěch a odvezly si stříbrnou medaili. Zhruba o rok později jsem byla přesvědčena i na naše první zkoušky do nedalekých Vrdů, kde se nám s Aidou i Justýnkou povedlo se ztrátou jediného bodíku složit zkoušku DwD1. V létě téhož roku jsme se zúčastnily prvního tanečního tábora pod vedením Vandy Gregoroví, jejíž přístup mě nadchnul a moc mě to bavilo. Na závěr tábora jsme s Justýnkou splnily zkoušku MD 1 na výborně. Tou dobou jsem se začínala věnovat dogdancingu i s mladou krašskou slečnou Laruškou. V zimě jsme se s Jančou opět vydaly na závod dvojic, kde jsme tentokrát klesly o příčku níže, nicméně v daleko větší konkurenci. Počátkem roku 2015 začala závodit i Laruška a její úspěchy jistě stojí za zmínku. Na svých prvních závodech neskončila rozhodně poslední a hned na těch druhých na zdravotnické téma se nám povedlo ukořistit třetí místo. Na jaře jsme tedy úspěšně pokořily i oficiální start a v kategorii HtM begginers si odnesly třetí místo a kvalifikaci na MČR v dogdancingu 2015. Za tento rok nám na kontě s Larou přistálo i pár diskvalifikací ze zkoušek, ale to k tomu také patří. V létě jsme se zúčastnily výcvikového tábora pod vedením Aleny Smolíkové, na jehož konci jsme s Aidou splnily zkoušku F1 na velmi dobře. 
    Protože se stále žádný pořadatel neměl k uspořádání tábora mých vysněných instruktorek, nezbylo než se do toho po hlavě vrhnout sama s kamarády z Kutné Hory, takže u nás v srpnu strávila spolu s agiliťáčkou Martinou konečnou týden i Vanda Gregorová, které moc děkuji za spoustu cených rad a příjemných chvil. Během tábora jsme i zde pořádaly zkoušky, kterých jsem se v hojné míře účastnila. Justýnka i Aida si splnily zkoušku F1 na výborně, Aida k ní přidala ještě MD 1 na velmi dobře a zazářila Lara, která na výborně ukořistila DwD1. 
    A co nás čeká dál? Uvidíme, ale už teď je jisté, že dogdancing u nás v žebríčku priorit stoupá výš a výš.