2012

1.12.2012 Dne 8.12.2012 jsme vyrazily do Loun na předvánoční posezení se sarplaninac clubem :-). Moc jsme si to užili a s trávili tam celé odpoledne a trochu i večer, protože to máme daleko, museli jsme jet totiž rozumně domů :D

Jinak aktualizované plány a přidány už i nové na rok 2013. Jak si v plánech můžete všimnout, Apollón už se nebude příliš předvádět na výstavách v klasickém kruhu, protože už má všechny české šampionáty, které může získat. Ne všechny jsou zatím přiznané, ale tituly na ně má. Už nám chybí jen inter šampion, tak snad přísští rok vyrazíme i do zahraničí, ať to má naše zlatíčko komplet. Zato o to více nás teď můžete vídat v Junior Handlingu. Né, že bychom jezdili oba dny po každé výstavě, ale v Praze, Mladé Boleslavi a Litoměřících se ukážeme určitě a možná nás spatříte i někde jinde, tedy není jisté, že všude bude Apollonek, možná někde předvedu půjčeného psa, možná že i naši Aidu nebo Justýnku, ale převážně budeme po kruhu běhat s Apollonkem. Další zajímavý plán je, že se snad s Justýnkou na konci roku 2013 objevíme opět v kruhu, ale to je zatím jen doufání, že naše zlatíško zhubne. Se šeltičkami se budeme věnovat nyní hlavně agility, protože to nás byví nejvíce. Také se snad objevíme i na nějakých dogdancingových závodech. Také snad i na nějakém neoficiálním kratším dotrekingu (10-20km). Jinak s Aidou doma docela úspěšně klikáme. Poli zase dělá doma na zahradě velké pokroky v agility, dogdancingu a poslušnosti. Justýnka zase v agility docela začíná běhat, a ne se jen procházet po parkuru :-). Prostě pokroky děláme všichni!!! VESELÉ VÁNOCE!!! :-)

27.11.2012 Dne 17.11.2012 jsme se zůčastnili skvělého výstupu na Říp. Vzali jsme jen Poliho a moc si to sním užili. Také jsme trhli rekord v počtu krašáků! Kromě nás se zúčastnili ještě Pluhařovi s Hitou, kteří dorazili z velké dálky. Zároveň bylo také snad nejvíce psů, co kdy bylo! 22 z toho dva krašáci a dva psi jiného plemene (kokršpaněl, pudl královský). Také bílí šarplaninci trhli rekord, dorazili hned tři. Prostě rok rekordů. Na Řípu nás čekalo překvapení. Chvilinku po nás dorazila velká skupina Českých strakatých psů, takže naši tradici někdo okopíroval! :-) Po vyfocení se pár odvážlivců, mezi nimi samozřejmě i my, vydalo zadní Kozí stezkou na cca 5 km cestu rovnou k Vražkovu. Šlo se nám hezky a na střelnici jsme dorazli dřív, než někteří s auty. Pak Ti, o si přivezli z Krabčic pod Řípem auto odvezli ostatní pro auta. Vyhlásila se Horská prémie, z níž si každý odnesl konzervu na posílení a nějakou další odměnu za zdolání Řípu. Pak jsme ještě delší chvíli seděli a povídali. Nakonec jsme i vyrazili domů. Den jsme si moc užili!!! Jinak aktualizovány plány!

12.11.2012 Dne 3.11. jsme se zúčastnili MVP Double CACIB Praha. Tentokrát to pro nás celé bylo pod nějakým tajným heslem "O fous" :-). Ráno jsme stáli v koloně a náš nástup do kruhu jsme stihli doslova o fous. Apollónek dostal V1, CAC, BOB, CACIB, CAC ČMKU. Aida, která se o fous stejnou dobu vystavovala s mamkou v kruhu, získala V2, res. CAC, kdyby se nebála, tak by i ten CACík dopadl, protože panu rozhodčímu se líbila, ale je to naše strašpytlice :-) V Junior Handlingu bylo těch o fousů hned několik. Nejdřív jsme přišli ke kruhu a čekali až se půjde na řadu. Protože se zrovna posuzovala starší kategorie, vyběhla jsem s Polim ven ho ještě před vystavováním vyvenčit a když jsem přišla do haly, tak zrovna mladší nastoupili. Zjistila jsem, že se do JH musí stát fronta, tak jsme si tam s Apollonem stoupli a čekali, pak šla zase starší a nakonec jsme se procpali do kruhu. Tam jsme si ve figuře L a několika dalších důležitých "bodech" vyběhali postup do semifinále, takže jsme tam už rovnou čekali. V semifinále nás bylo asi dvacet a všichni jsme běhali v jednom malém kruhu... Z těch dvaceti si při figuře T paní rozhodčí vybrala ještě šest nejlepších a světe div se. Mezi nimi jsme byli i my :-). Z těch šesti jsme o fous nepostoupili do finále. Nevadí! Stejně jsme měli obří radost! Na závěrečné soutěže jsme už nečekali a hned pádili domů. Výstava se nám zadařila! Týden na to jsme docela neplánovaně s Aidou vyrazily na seminář obedience s Markem Pavlů a Jackem na nedaleké cvičiště do Vrdů. Užili jsme si to a okolo páté odpolední jsme se celkem promrzlé vraceli domů. Nakonec Vám ještě prozradím tajemství! Máme naplánované krýt naší Justýnku, až bude hárat. Ženichem se nechte překvapit, ve hře jsou zatím dva. Příší sobotu nás čeká výstup na Říp se šarplaninci, na který pojedeme s Apollónkem a moc se těšíme! Po šarplaninském táboře je to naše nejoblíbenější akce roku! 

14.10.2012 V neděli 14.10. jsme se zúčastnily oficiálních agility závodů - dvojzkoušek u nás na cvičáku v Kutné Hoře. Posuzovala paní Alice Glöcknerová S Justýnkou jsme skončily v obouch zkouškách na výborně 3. a v součtech dokonce druhé. S Aidou byl první parkur DISK, protože panička nestíhala a Aidinka skočila skočku zpátky. Druhý parkur jsme doběhli s jednou chybou, nejspíš skočenou zónou na áčku a skončily 3. na výborně. Úspěchy jsme si nejspíš užily na rok dopředu. Dostaly jsme spoustu skvělých cen: 4 balení psích piškotů, tři menší fialové ručníky se žabičkou a jeden velký bílí taky se žabkou, nějaké vzorečky granulí a hlavně ty zkoušky na výborně ve výkoňácích :-). Parkury byli pěkné, obzvlášť ten druhý, běhavé a díky naší skvělé výcvikářce Míše ani né tak složité :-D. Ještě jsem se zapoměla zmínit, že Aida se měřila a už je oficiálně v kategorii medium s 36 cm, ještě že tak, protože v Skách bych ji asi stíhala ještě míň :-). Kromě Míši poděkování patří i holkám od nás ze cvičáku, které to tam se mnou celý den přežily i s mými stálými otázkami: " A natočíš nás?". Závody jsme si moc užily a už se těšíme na ty jarní. Jinak aktualizace plánů. 

8.10.2012 Opět Vám přináším nějaké novinky. Na klubovce na Třech Studních u Nového Města na Moravě se nás sešlo 4 krašáci. Apollón, Aténa, Hita a Igor, kterého jsme viděli poprvé a moc se nám líbil. A jaké byli výsledky? Apollónek získal titul V1, CAC, BOB, Igor byl výborný, Aténa získala titul V1, CAC a Hita v závěsu za ní V2, res. CAC. U šarplaninců získal BOBa a i BISe Uduk Ště-Kot North a nejlepší fenu Hitra Maxi Ště-Kot North. U šarplaninců zmiňuju jen to nejdůležitější, protože tentokrát nás bylo hodně (asi 20) z toho 4 krašáci. V kruhu jsem byla s Polim já (Marjánka). Celkově se nám z organizátorského pohledu výstava vyvedla a doufám, že se to tak bude i na všech dalších výstavách :-)). Jinak aktualizovaná rubrika plány.

23.9.2012 Po opravdu dlouhé době konečně aktualizace! Za ten měsíc a půl se toho událo opravdu hodně! Ale pěkně od začátku. O prázdninách jsme se snažili chodit často na cvičák a zároveň i cvičit doma, tam hlavně s Apollonkem. Poslední prázdninový víkend jsme vyrazili s Apollonkem na klubovku k Nechranické přehradě-do Vikletic. S Polim jsem šla do kruhu já (Marjánka:-)) a odnesli jsme si ocenění Výborný 1, CAC, BOB. Jinak jsme samozřejmě prodávala ve stánku klubové předměty (trička,...). Protože jsme na výstavě byli od pátku do neděle, tak jsme si ji, zejména ze soboty na neděli užili :-). Další týden, tentokrát 1. školní jsme o víkendu vyrazili na klubovku šeltií do Pardubic. Úspěch jsme sice měli, ale jen částečně. Aida poprvé v mezitřídě sice vybojovala vítězství třídy, ale titul jsme kvůli světlým očím a ocasu nešenému nahoru nedostali, nevadí, stejně to bylo nad naše očekávání, s naší bezsrstkou :-).         V soutěži dítě a pes jsme vyhráli z celkem dost zúčastněných :-). Další víkend, jsme vyrazili na Vysočinu, do rekreačního areálu Mezříčko na víkend se šeltičkou, v našem případě se šeltičkami a krašáke, protože jsme tentokrát vzali všechny naše broučínky. Mamka chodila s Polim na procházky a já jsem cvičila s holkama. A nyní je tu tento víkend, tedy skoro za námi, ale o zážitky rozhodně nebyla nouze. V pátek odpoledne jsme vyrazili směr Jablonec nad Nisou se podívat na štěňátko, teď už dospělého psa po naší Justýnce, Aidina bratra. A že je to pes opravdu krásný, barvu srsti má tmavší než tatínek Lucky.  V sobotu jsme se jeli podívat na štěňátka šarplaninců do Liberce ke Šmakalovým, mají jednoho bílého kluka, jednu bílou slečnu a tři vlkošedé holky, všichni jsou kouzelní a roztomiloučcí, vůbec si nedokážu představit, že z nich vyrostou dospělí šarplaninci. Řádně jsme je poňuchňali a vyrazili domů. Dneska nás čekal cvičák a zítra jedeme k Novotným do Havlíčkova Brodu podívat se na štěňátka Justýnčiné sestry Kessinky. Jinak je aktualizovaná rubrika výstavy 2012 u Poliho i Aidy a také plány, kterých záhadně ubývá, no jo no, blíží se konec roku :-). A nejdůležitější úprava stránek: vytvořilena nová rubrika "Jak už nám také říkali". Koukněte se tam ať se trochu pobavíte :-).  

8.8.2012 V sobotu jsme přijeli ze šarplaninského tábora, bylo to tam skvělé, ale krátké. Jen týden. Ale vážně jsme si ho užili, vyrazili jsme na horu Kohout, do Terezina údolí, na naučnou stezku pod hradem v Nových Hradech. Jednou jsme se byli dokonce i koupat! Fotky přidám příště, ještě nejsou v počítači. Upravila jsem rubriku plány.

13.7.2012 K Apollonkově fotogalerii jsem přidala pár fotek.

12.7.2012 Hurá, prázdniny, sice jsou už bezmála čtrnáct dní, ale já jsem hned v den vysvědčení odjížděla směr babička a děda. Venku je vedro, takže jsme ráno odcvičili a jsem zalezlá doma. Polimu to moc šlo a šeltinám docela také. Udělala jsem drobné úpravy v několika rubrikách. Už se moc moc těšíme na šarplaninsko-kraší tábor. Doufám, že nám na něj výjde lepší počací, tedy okolo 20-ti stupňů by bohatě stačilo. Tak zase příště a užijte si prázdninyyyyyy!!!!

28.6.2012 Tak po měsíci konečně aktualizace. Měli jsme toho dost do školy a tak aktuálky trochu vázly. Byli jsme na dovolené v Chorvatsku, bohužel bez pesanů, takže se nám už stýskalo. Ale teď už ke věcem kynologickým. 2..6.2012 jsme se zúčastnili oficiálních agility závodů v Sezemicích u Pardubic. Výsledky najdete v rubrice agility - výsledky. Ale dařilo se nám jen částečně. Máme totiž 2 disky za max. překoročený čas. Ale všechny tři běhy jsme doběhli. Zkoušku máme "dokonce" na dobře a skončili jsme při ní čtvrtí asi z jedenácti. Fotky přidám a zkusím si zaregistrovat účet na you-tube abych tam mohla dávat naše závodní videa. Týden po Sezemických oficiálkách nás čekala Sheltie party Pecka, tedy víkendová akce pro šeltičky. Bohužel celý víkend pršelo, nicmméně nám program naštěstí vyšel na sušší část dne. v pátek večer jsme si vyslechli přednášku Jany Zemkové o klikru, byla zajímavá, ale klikr trénink stejně asi nikdy nepochopím. V sobotu jsme byli na skoro deseti kilometrové procházce po okolí. Večer nás čekala diskuze na téma oční choroby sheltií, postupně se téma rozvinulo na dysplazii kyčelního kloubu, což mě zajímá rozhodně víc. Souhlasím s tím, že kontrola dysplazie je důležitější než kontrola očí, protože když má pes oční chorobu, tak to není takový problém jako dysplazie. Ale podle mě nejlepší program byl v neděli. Dopoledne se konal seminář s paní Brychtovou. Já jsem byla pouze na teoretické části, která byla naprosto suprová. Na praktickou šla mamka s Aidou a já šla s Justýnkou na trénink agility s Janou Zemkovou. Justýnka běhala krásně, rychle, jnom já jsem jí to občas kazila. Ale stejně jsme si krásně zatrénovali. Mamak říkala, že Aida byla taky moc šikovná a vůbec se nebála. Odpoledne nás čekala přehlídka podle linií, která byla docela zajímavá, ale za deště přeci jen.... Bonitace se nakonev kvůli počasí nekonala. Jinak aktualizace, plánů a agility výsledků.  Také vytvořena nová rubrika Junior Handling.

29.5.2012 Tentokrát je toho víc. O víkendu, tuším 18.5. - 20.5.2012 jsme byli v Salzburku, hádejte, při jaké příležitosti? Samozřejmě, výstava, a ne ledajaká, dokonce světová. Úspěšná pro nás byla jen částečně. V sobotu Aida dostala výbornou z 21 krásných fenek. Neděle tak šťastná nebyla, Apollonek bohužel dostal VD :-(((. Ale pro spravení nálady, rozhodně za to nemůže :-). Pro krašáky v ČR tu byl docela velký úspěch, fena Ajna Bučnovaška získala ocenění V1, CAC, CACIB, podle nás měla vyhrát i BOBa, ale to je na rozhodčím. Šarplaninci byli ještě úspěšnější, oba čeští šarplaninci Balů Ton-ka dog a Hara Drena Sharislands dostali CACIBa a poté spolu šli o BOB, který nakonec získala Šidákovic Drena. Z českých úspěchů jsem měla velkou radost, takže mi to spravilo náladu. O týden později jsme si náladu vylepšili ještě víc, Apollon dostal v Litoměřících na klubovce i mezinárodce V1, CAC, BOB, na klubovce Klubový vítěz 2012 a na mezinárodce CACIB, CAC ČMKU. Aida také nedopadla špatně. Získala ocenění V1, CAJC. Tedy poslední čekatelství na Junior šampiona ČR. Já jsem samozřejmě prodávala ve stánku a dělala vše možné, co bylo při naší klubovce potřeba. A ještě jeden bonusík, BOB z klubovky máme od rozhodčího, která dal Polimu na světovce VD. Po klubovce jsme bydleli v Brozanech, večer jsme s několika "šarplanináři" slavili, my s mamkou jsme vydrželi jen do půlnoci. Klidně bych tam ještě byla, ale druhý den jsem opět vystavovala, tak jsem potřebovala troch spánek. A mimochodem jsme s Apollonkem v Junior Handlingu byli v semifinále, máme 60 bodů, ale ve finále jsme opět nebyli, ale na to už sem zvyklá. Obdivuju Vás všechny, kteří jste tohle dočetli až do konce, tentokrát jsem se poněkud "více" rozepsala. :-)))))) Jinak aktualizace plánů, výsledků a profilů našich psíků. K agility přidána nová rubrika výsledky.

17.5.2012 O víkendu 5. a 6. května jsme se s Apollonem, Justýnou a Aidou vystavovaly na MVP v Praze - Letňanech. A tentokrát to pro nás byla výstava velmi úspěšná - Aida získala titul V1, CAJC, BOJ a vítěz Střední a východní Evropy mladých ze sedmi mladých šeltií, tímto se zároveň kvalifikovala na Cruft 2013. S Justýnkou to tak slavné nebylo, ale stejně jsme si polepšili - VD3. Junior Handling s Justýnkou tentokrát nedopadl - 55 ze 60 bodů, takže POPRVÉ bez semifinále. No, nechci se chlubit tak se všei pejsky jsem v semifinále byla vždycky a doufám, že se někdy dostaneme i výš. Tyto ambice mám s Apollonkem, už nám to celkem jde, ale i za semifinále jsem vždycky moc ráda :-) V neděli jsme měli neméně úspěšný den - Polišek dostal v "silné konkurenci" (byl v plemeni sám) tituly V1, CAC, CACIB, CAC ČMKU, BOB, vítěz Střední a Východní evropy a kvalifikace na Cruft 2013. Junior Handling se nám tentokrát mimořádně povedl - měli jsme 60 bodů, tedy plný počet a v semifinále jsme si porvé vyzkoušeli figuru "osm". A to myslím vážně, nikdy jsme ji netrénovali a na to se nám docela povedla. Až budu mít čas, přidám fotky, kde je vidět jak se Apollon předvádí mezi drobounkými psi jako jsou maltézáčci, papiloni apod. Tyto fotky vypadají docela vtipně. Výsledky budou přidány k pejskům, fotky dodám později. Také je aktualizována rubrika plány.   

 23.4.2012 Včera (neděle 22.4.2012) jsme se s Justýnkou zůčastnili našich prvních oficiálních agility závodů. Závody se konaly na cvičáku v Kutné Hoře, kde cvičíme a byli to rovnou CACAGy. Neobešlo se to bez měření, Justýnčina výška je 34,5 cm tudíž je v kategorii small. A jak jsme vlastně dopadli? Běželi se tři parkury, máme třikrát disk - v prvním jumpingu byl kámen úrazu zeď, Justýnka běžela krásně, ale odmítla přeskočit zeť a radši utekla za mamkou. Jako druhé se běželo CACAG agility, tady Justýnka utekla za mamkou skoro rovnou :-). A co třetí parkur? To byl CACAG jumping - povedlo se mi Justýnku přesvědčit, aby přeskočila zeď, ale trvalo to tak dlouho, že jsme se diskly za překročení maximálního času, ale doběhli jsme :-). Ale za všechny disky může panička, JUstýnka v životě neviděla zeď a tak se jí nelíbila, musíme ji víc cvičit. Jinak aktualizace rubriky plány a fotogalerie.

5.4.2012 Zajímá Vás co je u nás nového? Tak čtěte! S holkama chodíme na cvičák, procházkujeme, blbneme a podobně. Aktualizace rubriky Plány, do Hradce nakonec nepojedem. Také už se blíží termín našich prvních oficiálních závodů a to rovnou CACAGů, strašně se těšíme. S Aidou jsme se už trošku naučili, aby chodila sama slalom, zatím je to ještě takové váhavé, ale jde to. Jinak náběh z pravé ruky dělá už sama a z levé jak kdy. Ale stejně na to že jí je rok a kousek je to slušné. Doufáme, že se nám letošní sezona podaří!!!

18.3.2012 Po měsíci opět aktualizujeme. Musíme se pochlubit s našimi úspěch: Aida vyhtála soutěž TOP Šeltie, kterou organizuje Klub chovatelů šeltií v kategorii štěňata + dorost a naše chovatelská stanice skončila na krásném devátém místě. Jinak aktualizovány plány.

3.3.2012 Zdravíme po delší době. Procvičujeme různé triky a samozřejmě trénujeme všechno možné. Rubrika plány je opět aktualizována. Na výstavu do Brna jsme nakonec nevyrazili, nebylo nejlepší počasí :-( Doufám, že se příště ozvem za kratší dobu.

29.1.2012 Opět jsme aktualizovali, přidané nové fotky k našim psiskům a do agility. Mimo jiné aktualizované plány. 

10.1.2012 Menší úpravy v jednotlivých rubrikách.

31.12.2011 Přejeme všem šťastný nový rok, hodně zdraví, štěstí a úspěchů.

Drobné úpravy v některých rubrikách.