K agility jsme se nedostaly rozhodně náhodou. Když jsem si vyžebrala šeltičku, bylo mi prostě oznámeno, že s ní budu chodit na cvičák, později jsem se dozvěděla, že na agility. Naše začátky nebyly vůbec jednoduché - mně bylo 8 let a Justýnce 8 měsíců - ani jedna jsme nic neuměly. Justýnku to nebavilo, protože já ji tenkrát ještě neuměla moc motivovat. Po třech letech věčných začátků, kdy se výcvikáři, u kterých jsme běhaly, střídali jako na běžícím páse a každý radil něco jiného, což samozřejmě nikam nevedlo, jsme se konečně dostali k úžasné, nejlepší trenérce Míše Hobzové, u které běháme do teď. Tou dobou jsem taky začala pracovat s maličkou Aidou a i když i u ní jsem spoustu věcí pokazila, ten rozdíl je znát. Z Justýnky se stal pes, kterého agility baví a i když není nejrychlejší, je to moje šikulka, která se snaží. Aida je ale takový pravý agilitní šílenec, která je v tranzu hned jak vidí překážky. Pokud běží kdokoliv jiný než ona, dává hlasitě najevo, že ona umí běhat taky. Justýnka je momentálně už v agilitním důchodu a Aidu závodí v kategorii MA3.

Agility se rekreačně věnuje i Apollón, ale na žádné závody to nebude, cvičíme jen doma (+občas na cvičáku nebo táboře) pro radost, která je na Apollónkovi znát.

A nakonec se musím zmínit o naší další hvězdě, krašandě Laře. I když zpočátku nikdo nevěřil, že se mnou bude Lara ochotná spolupracovat, že bude běhat, tančit a poslouchat, můžu nyní říct, že jsme to dokázaly. Mám psa, který může chodit na procházkách bez problémů na volno, ve městě s ním můžu jít beze strachu, že se na někoho třeba jen ošklivě podívá, do výstavního kruhu nastupuju bez stresu, doma a všude, kde to jde, procvičujeme triky z dogdancingu, závodíme, zkouškujeme, chodíme cvičit agility, máme za sebou první oficiální závody. Lara je kamarádka do nepohody, platí na ní rčení "Jaký pán, takový pes" - je líná, žravá, bláznivá, občas trošku hysterka, je společenská a má ráda stejné lidi jako já, když má dobrou náladu, je milá a přátelská, když se špatně vyspí, stojí to za... Doufám, že máme všechno ještě před sebou, ale už teď můžu říct, že jsme TÝM. 

foto: https://agilitykromeriz.rajce.idnes.cz/MCRM_2013_nedele_-_od_Zuzky#IMG_3882.jpg