2018

9. 5. S aktualizací webu jsem příliš nepohnula, ale událo se toho u nás spoustu novéhé. S Aidičkou jsme se kvalifikovaly na EOJ a v červenci tak budeme reprezentovat ČR na Mistrovství Evropy juniorů v agility v Nizozemsku. Do smečky nám přibyla nová posila, vše se to událo narychlo a šlo vlastně o hurá rozhodnutí, ale ráda bych Vám představila šeltií fenku jménem Coca Cola Perla z Polabí alias Cookie. Máme za sebou také pořadatelství závodů agility O kutnohorský groš, které letos proběhly opravdu v pohodě, užili jsme si je my jako pořadatelé a doufám, že stejný pocit měli i závodníci. A na závěr se musím pochlubit úspěchy našich krašáků - Arísek se stal nejúspěšnějším krašákem Sarplaninac klubu roku 2017 a Lara za ním udržela druhé místo. Třetí místo získal Aroušův brácha, náš odchov, Aslan Vik Bonsai She-Kra. Lara a Ari v celkovém součtu porazili i šarplanince a tornjaky, dali by se tedy považovat za absolutní vítěze. 
27. 3. Bohužel nezbývá příliš času na aktualizace, ale během začátku roku jsme si s Aidou splnily zkoušku MA3 na šampiona, velmi se nám dařilo taky na prvním kole kvalifikaček, odkud si vezeme průběžné 2. místo (dělené). Tak nám za měsíc v Přerově držte palce. A všechny zájemce zveme na agility závody O kutnohorský groš, který pořádáme 8. 4. A pokud jste z okolí Kutné Hory, oslovilo Vás agility a chtěli byste ho zkusit, 13. 4. začíná naše agilitní přípravka. Budeme se těšit. 
 
2. 1. Přejeme všem našim příznivcům jen to nejlepší v roce 2018. Doplnila jsem na web několik restů, tedy článků z loňského roku, které najdete v rubrice "články." Trošku jsem web přizpůsobila roku 2018, přidala i nové plány. 
A jaký byl rok 2017?
    Přestože nás během roku potkalo mnoho smutného, nebudu to zmiňovat, protože se snažím vzpomínat hlavně na věci veselé. 
    Co se týče hmotných úspěchů, povedlo se nám dosáhnout téměř neuvěřitelného. S Aidou jsme se kvalifikovaly na EOJ (Mistrovství Evropy juniorů v agility), kde jsme se s naším skvělým družstvem Czech medium stars staly Mistry Evropy v kategorii "M." Na MČR sheltií jsme vybojovaly titul II. Vicemistrů ČR "M" a na MČR mládeže jsme v jednotlivcích mezi juniory získaly titul Vicemistrů ČR "M." 
    Úspěšná byla každopádně i Lara, začala běhat v kategorii LA2, z MČR mládeže si odvezla 6. místo mezi družstvy a 16. mezi jednotlivci. Dokončila Českého šampiona a ze speciální výstavy si odvezla svůj první titul BIS, porazila tedy i šarplanince. Třešničkou na dortu bylo ocenění Světové vítězky.
        Na světové výstavě zazářil i náš mladý Aroušek, který kromě Světového vítěze přivezl domů i titul vítěze plemene - BOB. Kromě toho si už vyběhal Junior šampiona ČR, začínáme spolu tancovat i agilitit. 
    Justýnka se kvalifikovala na MČR mládeže (mé poslední) a na jediné výstavě získala ocenění výborná 1 ve třídě veteránů. 
    Pohodového života si užívají Apollón i Ronynka, jedenáctiletý Poly se těší výbornému zdraví, snad mu to ještě dlouho vydrží! 
    V tomto roce jsme opět nachodili mnoho kilometrů, nově jich i pár naběhali, moje první týmy, které trénuji "od prvních tunýlků," se úspěšně vydávají na závodní dráhu. Poznala jsem spoustu nových a skvělých lidí, strávila úžasné chvíle s přáteli, ať už jde o ty čtyřnohé nebo lidské. Hlavně se ale snažíme užívat života plnými doušky. Tak sobě i Vám přejeme to samé i v tomto roce!
A tady jedno video - shrnutí našeho agilitního podzimu a zimy.