2013

30.12. Já jsem teď opravdu nějaká akční :). Rozhodla jsem se tedy shrnout stručně rok 2013. Tak prosím :)

Pořád přemýšlím jak stručně napsat jakési shrnutí toho, co jsme za celý rok prožili. Protože už je ale večer 30.12., říkám si, že bych to měla aspoň zkusit? Ale kde začít?

            Apollónek si kromě třech titulů BOB (byli jsme na třech výstavách) vyběhal na klubovce v Nechranicích, kdy jsem ho předváděla já, titul BIS a natřel to tedy všem šarplanincům. To byl pro mne jeden z nejsilnějších zážitků. Když se v roce 2007 stal prvním krašákem, který v Čechách vyhrál klubovku (resp. speciálku), braly jsme to jako malý zázrak. Tou dobou jsme byli v klubu teprve chvíli, a tak přeci jenom bylo vidět jisté nepochopení ze strany šarplaninářů, jak je mohl zahanbit nějaký krašák ze třídy mladých. Za těch šest let se ale ledacos změnilo. Především to, že jsme v klubu už bezmála sedm let a tudíž se se všemi asi o „chlup“ víc známe. Možná to teď vidím pohledem, protože tenkrát to pro mne byla „skupina“ lidí, kteří…no nevím jak to napsat. Teď nás ale vnímám jako celkem fajn partu pejskařů J. To jsem se ale „zahrabala“ do historie, takže zpět do součastnosti. Letos jsem to vnímala tak, že nám to vlastně přáli. Já skoro brečela, když jsem u kruhu objímala Poliho. Nicméně role organizátora mě rychle „hodila“ do civilu a já se musela vzpamatovat a jít „pracovat“.

Poli se také zúčastnil svého prvního dogtrekkingu, kde se mnou 15km zdolal za přibližně 2 hodiny.

Naše Justýnka za celý rok nenavštívila ani jednu výstavu (jen táborovou), za to začala v agility běhat v kategorii SA2. Vyrazily jsme taky s naší kamarádkou Jančou a její kavalírkou Paminkou na dogdancingové závody, kde jsme v kategorii dvojic vytancovaly se sestavou „Pipi dlouhá punčocha“ druhé místo. Vyrazily jsme na naše první mistrovství republiky sheltií, kde jsme v součtech vyběhali mezi profíky 5.místo, jako nejlepší ještě z kategorie A1 ve small. Naše druhé MR bylo MČR mládeže, kde jsme v jednotlivcích – dětech skončili z 18-ti týmů čtrnácté. A s družstvem Fantastic four doběhli na 11-té příčce.

   A jak se dařilo naší nejmladší, tříleté, Aidičce? Na výstavách byla opravdu úspěšná a ze tří výstav, kterých se zúčastnila má 3 tituly CAC, 1x CACIB, 1x res. CACIB a 1x Národní vítěz. Celkem slušné skóre, ne? V agility si na MČR sheltií vyběhala nejlepší A1 šeltičku, což nevím, jakým zázrakem se nám povedlo, protože v součtech nám patřilo až desáté místo. Na MČR mládeže vyhrála úvodní hru s čistým štítem. V ostatních bězích se nediskla, což stačilo v jednotlivcích na páté místo a ve družstvech na sedmé. Na letošních posledních závodech si konečně splnila na výborně druhou zkoušku A1.

S oběma šeltičkama jsem spolu s kamarádkou Janou vyrazila na LVT do Svojanova, kde jsme trénovali agility pod Martinou Konečnou, vystavování pod Libuškou Brychtovou, poslušnost a stopy pod Romčou Plívovou. A já si ještě ke Kačce Růžičkové chodila zkoušet hody na frisbee.

Také jsme s celou smečkou zavítali do Nových Hradů na naši oblíbenou celnici strávit týden ve společnosti šarplaninců a jejich páníčků. Klidně bych se tam kdykoliv vrátila. Týden pohody, klidu a žádného stresu.

A na koci prosince se nám povedlo pomoci zorganizovat sraz šeltičkářů v Kolíně. Díky kladným ohlasům si myslím, že to určitě nebyla zbytečná práce.

A co jsem vlastně dělala já? Pletla uzly, vystavovala, běhala, venčila, přemlouvala… A u toho se zastavím. Nijak se netajím tím, že ukecávám mamku na dalšího psa, že přece jen 3 jsou málo. Tentokrát by to měl být opět krašák, ale nebránila bych se ani šarplaninci. Mám vytipovaných pár jedinců, jejichž štěně by nebylo vůbec špatný dárek J, u obou plemen. Tak třeba, někdy…

Rok 2013 byl určitě dost úspěšný a z psího hlediska taky šťastný J Tak doufám, že rok příští bude minimálně stejný, snad i lepší.    

29.12. A protože jsem teď nějaká akční, přidávám i článek z dnešního srazu, který se moc pěkně vyvedl. Tak snad se vyvedl i článeček, který nenajdete nikde jinde než ve článcích ;)
28.12. Právě jsem přidala článek z našich posledních letošních agility závodů v Ratrnicích, kde se nám povdedlo s Aidou splnit druhou zkoušku MA1 na výborně. 
23.12. Přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok, který bude minimálně takový, jako rok 2013. Tak šťastné a veselé! :)  
15.12. Naše poslední letošní šarplaninská akce se konala včera v Lounech. Byla jimi besídka, tedy spíš večírek na zakončení sezony. Pro nás sice nekončí, čeká nás ještě jeden sheltií sraz a závody, ale každopádně ty už budu téměř počítat do dalšího roku, pro mne byl konec sezony tohle. Moc fajn akce s fajn lidmy. Článek jsem samozřejmě přidala do článků.
3.12.Tak si trochu hraju na stránkách a přidala jsem rozhodčí ještě ke všem výstavám, kam vyrazili šeltičky, takže už vlastně u všch výstav (kde jsem dohledala) jsou psáni rozhodčí. Měla jsem nutkání napsat sem i posudky, ale pak mi došlo, že zase až tak akční nebudu, že máme za sebou poměrně dost výstav a všechno to sem přepisovat, brrr. Jinak takové shrnutí naší prozatimní kariéry. Máme za sebou 12 oficiálních agility závodů, z toho 2 mistrovství (mládeže, sheltií), k tomu ještě 3 neoficiálky, to znamená, že už jsme se utkávali celkem patnáckrát, na většině závodů jsem měla oba psy.  A jak je to s výstavami? Máme jich za sebou  27 se šeltiemi a 35 s Apollónkem. V součtu to znamená 62 výstav za námi, dost z vás si asi řekne, že je to hodně, ale mně to zas až tolik nepřijde, ale to už je věc názoru. A ve skříni stojí 71 pohárů a houpe se 34 medailí a válí  4 stužky. Ať Vás ani nenapadne po mně chtít, abych  Vám řekla, kolik je kterého psa, z jakého odvětví, z jakého roku ani jiné podrobnosti, ve skříni jsem uklízela v létě a nehodlám to opakovat.  Toto berte jako takové shrnutí našeho dosavadního kynologického působení, které samozřejmě pokračuje dál a doufám, že řady pohárů se příští rok zvětší aspoň na 80 (kam já je pak budu dávat). I když "nadávám" pokaždé, když pohár vyhrajeme, tak radost udělá :). To bylo takové malé chluby chluby, tak to neberte osobně :). Shrnutí za letošní rok a nějaké bilance připravím až ke konci prosince, ještě nás čekají snad jedny agility závody, tak uvidíme, jak dopadou :).
29.11 Tak nějak mi došlo, že naše Justýnka oslavila 10.11. své páté narozeniny. Přeju jí tedy všechno nejlepší, pár kilo dolů a úplně nejvíc toho nejdůležitějšího, tedy zdravíčka. A přidala jsem nějaké plány na rok 2014.

17.11. A jsme doma z Řípu, klidně bych si ho zopákla. Byla to parádní akce :) Hned jsem nadšeně přidala článek sem na web a fotky taky nějaké budou. Jinak tady je odkaz na fotky z Nechranic od Dáši na klubovém webu. Někde tam také jsme https://sarplaninac.cz/fotogalerie/klubova-vystava-nechranice-31-8-2013

13.11. Dnes jsem byla opravdu akční a k Apollonovi doplnila nějaké výsledky ze starších výstav, které tu ještě nebyli. A pak jsem ke všem jeho výsledkům připsala rozhodčí :) 

10.11. Včera jsme se zúčastnily dvojzkoušek v nedalekých Ratenicích. Jak jsme dopadly se dozvíte ve výsledcích agility a článek je samozřejmě už ve článcích. 

3.11. Včera jsme vyrazili na pražskou mezinárodku, tentokrát s Aidičkou (+kamarádkou Janou a její kavalírkou Pamčou). Obě jsme v Junior handlingu byli v semifinále, ve finále už bohužel ne-e. A Aida k tomu navrch přidala ještě titul V1, CAC, CACIB, takže úspěch jako hrom. A já mám na příští rok slíbené předvádění jedné Jack russelice, tak už se na ni těším :). Výsledek napíšu i do výsledků a článek už je v článcích, tak ať máte zase co číst. A nebojte, nějaké fotečky snad budou :) A přidala jsem taky spoustu fotek do alba Agility, stojí za to prozkoumat :) A abych nezapoměla, přidala jsem sem anketu jak se Vám líbí náš web? Tak odpovídejte, ať víme, jestli je boží nebo máme ještě rezervy :)

1.11. Toto pondělí (28.10.) jsme strávili na procházce okolo Kutné Hory a na cvičáku. S kamarádkou Janou, její kavalírkou Pamčou, půjčeným kavalírem Edou, mýma šeltinama Aidou a Justýnkou jsme byli atrakcí pro tueisty ve městě. Ale od začátku. Nejdřív jsme potrénovali na cvičáku vystavování a agility, pak se vydali do města na obídek a nakonec konečně vyrazili na asi desetikilometrový okruh kolem Kutné Hory. Psiska se vyblbli, vyběhali, my pokecali. Už se těšíme na příští společnou prochajdu :). Fotky na https://nomkkchsp.rajce.idnes.cz/Vylet_okolo_KH_a_cvicak/.

 

30.10. Tento magický den náš Apollon oslavil své sedmé narozeniny. Shrnutí "Poli, sedm let u nás" dělat asi nebudu, protože jsme toho prožili tolik, že by se to nevešlo na 10 stránek. Objezdili destíky výstav, několik evropských zemí, spřátelili se se spoustou lidmi, poznali spoustu psů, prošliřady výletů, já se naučila a stále učím pracovat s pasteveckým psem. Spoustu jsme toho také dokázali, destíky vyhraných titulů z výstav, těší mě i to, že jsem konečně přišla na to, jak s Polim smysluplně cvičit. Takže můj milý kočičko, přeji Ti ještě aspoň dalších sedm let spokojeného života, hlavně hodně zdravíčka a snad ještě nějaké ty úspěchy broučku :) 

 

28.10. Jsme hvězdy! Tak to jsem si říkala, když jsem shlédla díl dětského pořadu "Náš zvěřinec" a konkrétně tedy díl "Šlechtici a pracanti". Část dílu se natáčela na květnové mezinárodce v Praze, konkrétně tedy především v Junior Handlingu. Poli se tam objeví jednak chvíli, jakože jeho hlava a pak už "jen" v pozadí stojícíc v postoji. Kamarádčina kavalírka Pamča se tam objevuje podstatně víc, ale tak, asi je pro laiky líbivější :) Krašáka v televizi můžete shlédnout zde: https://decko.ceskatelevize.cz/nas-zverinec :) 

27.10. Dnešek jsme strávili nečekaně na ofikách agi v Ratenicích. Jak nám to doběhlo si můžete přečíst v článcích, jak jsme dopadli také tam, popř. ve výsledcích agility. 

6.10. Včera jsme se s kamarádkou Janou vydali na dopoledmé brigádu na našem kutnohorském cvičáku. Čtyři hodiny jsme hrabali listí a trhali plevele na cvičáku. Pak nás vyzvedla moje mamka, cestou jsme vyzvedly ještě Jany kavalírku Pamču a poračovali směrem Svatý Mikuláš, tedy k nám domů. Naobědvali se a vyrazili jsme na asi devítikilometrový okruh okolo Mikuláše, Kačiny atd. Po  cestě lesem jsme potkali krásné hříbečky, ale ne jeden, dva, ale rovnou deset, z toho jedny trojčata :). Zázrak. Celý den jsme si užili a shodli se, že zase někdy musíme se smečkou někam vyrazit. 

4.10. Já jsem týden strávila ve Španělsku na výměnném pobytu, myslím, že hezky. Stýskalo se mi sice po psiskách, ale to teploučko a moře bylo taky fajn. Hned den po mém příletu jsme se vydali na Zbraslav na šarplaninskouspeciálku, jak jsme si vedli uvidíte ve výsledcích u Poliho a jak se nám tam líbilo ve článcích.

27.9. Přidán článek z dogterekkingu ve Velkém Meziříčí - Bludička cupu. Tak snad se mi povedl. 

10.9. Článek z mládeže a naše úspěchy najdete v článcích. 

1.9. BIS je doma!!! :) Polišek vyhrál celou výstavu už podruhé v životě! Jak se nám na Nechranicíh líbilo si můžete přečíst v článcíh :).

25.8. Jsem teď nějaká akční :) Dneska jenom hlásím, že na naše youtube jsem přihodila další video www.youtube.com/watch?v=gB6TJpXWLog o Apollónkovi, tentokrát o tom, jak spolu pracujeme a cvičíme :) Tak snasd se Vám bude líbit!

24.8. Už teď přidávám novou aktualizaci, tentokrát z národky v Mladé Boleslavi. Jak se nám dařilo je jak v článku, který už taky přidávám, tak ve výsledcích.

23.8. O víkendu 17.-18.8. jsme s naším kutnohorským týme Tsunami vyrazili na flyballové závody do Terezína. S sebou jsem si vzala Justýnku a já sama pomáhala (sbírala míčky). Článek je ve článcích :). 

11.8. Jsem teď nějaká akční :-). Dneska jsem přidala rubriku "odkazy", tak se jukněte, a jestli tam nejste a chtěli by jste být, tak písněte na mail :) 

10.8. Dneska jsem sem přidala pár fotek k jednotlivým psiskům a k junior handlingu a taky dopočítané tituly Apollónkovi, jsou to výsokánská čísla :)

5.8. Včera jsme dorazili z nejlepšího šarplaninského tábora. Můj, tak trochu jiný článek si můžete přečíst v rubrice tomu určené. Jediné, co napíšu sem, je, že utekl zase příšerně rychle a ještě rychleji než loni. Na rajče dám fotky

7.7. Máme za sebou ukázky na dětském dni na Kaňku, ale především LVT Svojanov. Byl úžasný, ale detailnější informace si můžete přečíst v článcích! Na you tube jsem vložila video o Apollónkovi a na rajče fotky ze Svojanova :).

18.6. O víkendu 15.-16.6. jsme vyrazili k Jablonci nad Nisou do Lukášova na ČMKU Junior Open. Jak se nám tam líbilo si můžete přečíst v článcích. 

3.6. Tento víkend byl pro nás ve  znamení flyballu. Vyrazila jsem s naším flyballovým týmem Tsunami 1 jako pomocník na flyballový turnaj "Lukášovský drak". Se mnou jela jen Aida, která se otrkávala bez Justýnky a Poliho a  moc jí to prospělo. Jak se Tsunami valilo si můžete přečíst v článcích. Je to článek na Tsunami web, takže je obecnější :-).

28.5. O víkendu jsme byli na výstavě v Litoměřicích, jak se nám dařilo se dočtete ve výslecích a jak se nám tam líbilo v článcích.

23.5. V sobotu 18.5. jsme  Justýnkou a Aidou vyrazili na MČR agility šeltií. Dařilo se nám moc moc, naše výsledky najdete v agility výsledcích a článek jak jinde než ve článcích. Aktualizovány plány. Přidána rubrika v agility - trenéři, kde bych vás chtěla seznámit s lidmi, kteří nám v agility pomáhali a pomahájí. V plánu mám ještě vytvořit složku o našich kynologických přátelích, ovšem to bude náročnější, protože těch je ještě víc než trenérů :-)

11.5. Dneska jsme vyrazili na naše první dogdancingové závody, a to 1. cenu Alavisu (neoficiální). Účastili jsme se soutěže dvojic spolu s Janou a její KKCHŠ Pamčou, jak se nám tam líbilo a jak jsme dopadli se dočtete v článcích.

5.5. Dneska jsme byli na výstavě v Praze. Z našich psů jel pouze Apollon, a to se mnou do Junior Handlingu. To, jak jsme si celý den užili si můžete přečíst v článcích. 

3.5. Proč to, na co se tak těším vždy skončí tak brzy, říkám si téměř po každé šarplaninské akci. Tentokrát jsme vyrazili na Kumer, což je nejnižší pohoří v ČR nedaleko Doks. S námi jela celá smečka a moc jsme si to užili. Článek z prvního máje ve článcích a aktualizuji plány. 

29.4. Včera (neděle, 28.4.) jsme vyrazily se šeltičkami na coursing, který se na našem cvičáku uskutečnil poprvé. Vzhledem k tomu, že tak obsáhlé téma, abych psala článek to není, tak naše odpoledne shrnu tady. Obě holky běžely nejdřív samostatný běh cca 600 m a pak 600 m dohromady. Při prvním běhu Justýnka běžela úplně úžasně a celou trasu zvládla. Aida se nejdřív rozběhla, ale pak znejistěla, ale když jsem k ní doběhla, tak už zbytek dala sama. Podruhé, když holky běžely spolu, tak už to tak slavné nebylo. Vyběhly sice hezky, ale pak Aida znejistěla a Justýnka odběhla čuchat. Ale ke konci už se obě zase statečně chytly a doběhly posledních pár metrů jako smečka. Moc jsme si to užily a těšíme se na příště.

21.4. Dneska jsme se zúčastnili CACAGů u nás v Kutné Hoře. Na to, jak jsme dopadli se podívejte do výsledků agility a na to, jak se nám tam líbilo zase do článků. Jinak se taky podívejte na plány, jsou změněné! :-)

31.3. Včara jsme se zúčastily našeho prvního dogtrekkingu a to Neoficiální dogtrekkingové hrátky jarním Polabím. Jak se nám tam líbilo a jak jsme dopadli si můžete přečíst v článcích. Jinak aktualizovány plány.

24.3. Po delší době konečně aktualizace. Trochu neplánovaně jsme včera vyrazili na dvojzkoušky do Dolního Přímu. Jak jsme dopadly můžete vidět ve výsledcích, ale až na tu zimu se nám tam moc líbilo. Článek je v článcích, video na youtube :-). Jinak aktualizovány plány. Jinak aktualizovány různé sekce.

1.3. Aktualizované plány! Chystáme se s šeltičkama na náš první neoficiální dogtrekking do Nymburka. Držte nám palce! :-)

24.2. Dneska jsem konečně vytvořila novou rubriku ČLÁNKY. Takže se nebudu tolik rozepisovat tady v aktualitách a podrobnosti najdete tam. Nyní je přidán první článek, a to ze dvojzkoušek ve Svojeticích.

16.2. Dneska jsme byli na agility závodech-dvojzkouškách ve Svojeticích. Rozhodčí Veronika Vostrá nám postavila hezké A1 parkury. Bohužel se nám na nich nedařilo. Aida byla 2x DISK -jednou 3x podběhla skočku a když se ozvalo Diskvalifikace, tak jí hned skočila, ve druhém běhu byla panička pomalá a nestihla být tam, kde být měla a tak milá Aidička skočila jinou skočku. U Justýnky byl v 1. parkuru problém čas-byla celá zmatená a po kladině se doslova prošla vycházkovým tempem. Ve slalomu se zase odmítla vrátit ke mně kvůli opravení chyby a místo toho si tvrdohlavě pokračovala slalomem dál. Druhý parkur už se nám povedl. Měli jsme jednu chybu, a to takovou, že madam udělala hoplá z houpačky, Čestmír jedna :DDD. Jinak jsme ani neměli za čas trestné body. Justýnce se podařilo splnit jednu SA1 na Výborně a tím pádem již můžeme do A2!! Ale ještě si asi počkáme až tam bude moct i Aida, aby byli v kategorii spolu. Jinak teď nás docela dlouho nečeká žádná psí akce, až v dubnu závody na cvičáku. Takže budeme chodit trénovat k Míše a třeba se zlepšíme. A s Justýnkou budeme hubnout. I když dneska jsem poprvé dala jejím špekům zavděk. Když si mi lehla na klín, hezky hřála :). Ale mohla by být hubenější :-). A to taky bude. Tak se zase někdy ozveme!

6.2. Tentokrát opět zdravíme po delší době. V lednu se děly především akce bez psů. Byla jsem na horách, chodila do školy. Lyžák byl super, moc jsem si ho užila, ale bohužel bez pesanů. Se šeltičkami jsme začali jezdit cvičit agility přes zimu do haly v Chotusicích kousek od nás, kde nás trénuje naše oblíbená výcvikářka Míše, která nás cvičí i na "normálních" venkovních tréninkách během roku. Zato značně přibylo našich plánů. Příští víkend nás čekají agility halové závody ve Svojeticích. Taky jsem se vzdala své "bezpsí" účasti na výtvarném táboře v létě, kam už dlouho jezdím. Místo toho kromě klasické šarplaninsko-krašší dovolené vyrazím tentokrát sama s kamarádkou na výcvikový tábor ve Svojanově. Se mnou pojedou šeltičky. Razíme hned na první turnus, na který se moc těšíme. Skončí škola a místo abych relaxovala doma (ne, že by se mi to někdy stalo) hned den po vysvědčení hurá na tábor. Do plánu akcí během roku určitě přibude nějaké ty závody agility, ale to se vše ještě vyvrbí. Pak se s Vámi ještě musím podělit o jeden úžasný citát. *Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný* (Roger Caras). Je to pravdivé! Takže to je asi tak všechno a po závodech se zase ozveme, jak nám to šlo.

 

1.1. Dneska proběhla velká rekonstrukce webu! Změnily jsme grafiku na ještě hezčí! Kromě toho drobná aktualizace různých stránek a přidány fotky do fotogalerií. Také jsme definitivně smazaly ve složce šeltií podsložku Junior Handling, která je přesunuta do hlavního menu, protože JH pouze se šeltií už je minulost. Všem přejeme kraásný nový rok, plný úspěchů, štěstí, zdraví, radosti a všeho co si budete přát. Bonsaje z chovatelské stanice Vám přejí šťastný nový rok!!!