2015

23.12. Příjemné prožití vánočních svátků a krásný nový rok přeje chovatelská stanice Bonsai She-Kra. 
Do článků jsem přidala Vánoční večírek Sarplaninac clubu a dění okolo něj.
16.12. Hodně slátaně jsem dopsala článek z dogdancingových závodů Freestyle dog, takže je tam, kde má být. ZDE se můžete podívat na Laruščino video, Aidino jsem stále nenahrála, ale třeba ten čas taky přijde. A přidávám ještě 2 nádherné fotečky od Martiny Irglové. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21.11. Ve sváteční den, 17. listopadu, jsme vyrazili se Sarplaninac klubem, jako každý rok, na Říp. Sešli se dva krašáci, že byli oba naši, asi nemusím říkat, po dlouhém rozvažování jsme totiž vzali krom Lary i našeho seniora Apollónka. Počasí nakonec vyšlo a víc si můžete přečíst v článku. 
13.11. Je to skoro neuvěřitelné, ale do složky jsem přidala několik článků, na kterých už jsem chvilku pracovala. Nějak vůbec nestíhám, čas dělím mezi cvičáky (jezdím na dvě místa), školu, kamarády, procházky a na zbytek mi už příliš dlouhá doba nezbývá. Taky jsem přidala plán akcí i na rok 2016. A TADY najdete stránky nás, kutnohorských agiliťaček tak mrkněte. A kdo by se k nám chtěl od jara přidat, nechť se mi ozve na nějaký mail, mobil, facebook nebo něco takového, rády Vás uvidíme. 
14.10. Pozdě, ale přece. Sepsala jsem článek z výborné intenzivky s Irčou Kochovou u nás v Kutné Hoře. Příjemné počtení, článek ze speciálky na Zbraslavi přijde později. 
4.10. Konečně jsem si uloupila trochu času a přidala články z Nechranic (a doby okolní) a Pasohlávek. Dneska jsem na cvičáku v Kutné Hoře uspořádali intenzivku s Irenou Kochovou, která vyšla podle našich představ a byl to moc příjemně strávený den. Článek přibude "netradičně" později, ale jsem ráda, že jsem dala dohromady ty dva :-). 
21.9. Jen rychlé shrnutí uplynulých dvou víkendů, články přibudou později (ano, opět nestíhám).
Klubová výstava Nechranice 12.9.
Rozhodčí: Nenad Stojmenovič, Srbsko
Mezitřída - Lina Silber - Výborná 1, CAC, BOB
CHOVNÁ
Mistrovství ČR mládeže v agility Pasohlávky 19.-20.9.
Aida Bonsai She-Kra - družstvo The best mix (já + Aida, Kristý Živná + Žofka, Míša Dvořáková + Dream, Nikča Pokorná + Kaili) se stalo II. VICEMISTREM ČR MLÁDEŽE (kategorie medium)! 
5.9. Užívám si skoro volného víkendu, takže jsem zvládla dokončit článek z Boleslavi, ale je na mé poměry poměrně stručný. Dneska jsme se s Míšou byly podívat v Nemošicích na klubovce šeltií - a ke svému vlastnímu překvapení musím říct, že mi to chybělo :-). Před námi jsou mnou velmi očekávané Nechranice, kde nás čeká bonitace Lary a především sobot-nedělní posezení, které bude jistě veliké :-) A tady jedna novohradská Meronkova od Jitky :-)
3.9. Nějak nestíhám. Začala mi škola, píšu články, starám se o smečku, sklízím švestky.... Takže jen velmi stručně kopíruji svůj status z Facebooku. Článek třeba někdy bude, ale musíte si počkat :-). 
Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav 30.8.2015
Rozhodčí: Vreteničic Miodrag, CG
Psi - Třída veteránů
Apollón Od Studené chodby, Výborný 1, BOV, BOB
Feny - Mezitřída
Lina Silber - Výborný 1, CAC, CACIB, BOS
 
27.8. Že mi to ale trvalo :-). Konečně, skoro po měsíci (že bych to ted ještě vydržela?), přicházím s aktualizací. Kromě toho, že si celou dobu poctivě užíváme prázdnin, momentálně výletujeme s Jančou a Paminkou, zúčastnily jsme se s Larou a Aidou také výcvikového tábora agility a dogdancingu. Týden jsme si i přes šílená vedra užily a i když sepsat článek mi trvalo právě ten necelý měsíc, konečně je tu (rubrika články :-)). Na závěr tábora jsme se zúčastnily dogdancingových zkoušek a neoficiálních závodů. A výsledky stojící za zmínku? Aida - zkouška Freestyle 1 na Velmi dobře, začátečníci - 3. místo, junioři - 1. místo, Lara - pokročilí - 6. místo, junioři - 3. místo. Video ke zhlédnutí tradičně na našem YT kanálu ZDE. Momentálně je před námi posledních pár prázdninových dnů a opět bude načase vrátit se do reality. I když jdu v podstatě do prváku na střední, vzhledem k tomu, že jsem na víceletém gymplu, nečeká mě žádná výrazná změna. Nejspíš mě sice čeká víc učení, ale nic se nemá hrotit :-). 
Foto: Pavla Bártová 
28.7. Po dlouhé době jsem si zas vzpomněla na svůj milovaný web a něco doplnila. Tím něčím je článek z Nových Hradů, ze kterého mám zas po dlouhé době psaní i pocit. Je to sice zkrácená verze, ale i tak mi zabral tři a půl A14 - tak příjemné počteníčko. NH byly jinak jedním slovem perfektní a více ve zmíněném článku. Na fotce šarplaninska Jorika Sharislands se kterou jsem měla tu čest cvičit. 
29.6. Lina Silber *24.2.2014
o.: Bor Arnovčanski, m.: Inja Silber, ch.: Cveto Erjavec, maj. Radka Šumberová
DKK - 0/0, DLK - 0/0, splněny podmínky pro titul Český junior šampion, 4x výborná, 3xCAJC, 3xBOJ,2xBOS, 1xBOB, 1xBIG Junior 2. místo, Heelwork to music beginners - 3. místo (oficiální dogdancingové závody), kvalifikace na MČR v dogdancingu, kategorie HtM
 
21.6. Do rubriky články byla přidána sekce "Výcvik krašáka," kam hned přibyl nový článek, který by měl být jakýmsi úvodem do práce s pastevcem. Všem zájemcům o plemeno doporučuji přečíst,  nejde o instruktáž, jak co udělat nejlépe, ale spíš o takové úvodní povídání, u kterého si můžete představit, jak může taková práce s krašákem vypadat. 
Foto: Martina Irglová  
9.6. Máme za sebou náš třetí ČMKU Junior Open. Více info ve článku. 
Foto: Verča Zikmundová
30.5. Kromě pár drobných úprav webu jsem do rubriky "krašák" přidala složku štěňátka. Ani jeden z inzerátů sice není náš, přesto ale pokud se o krašáky zajímáte, doporučuji nahlédnout :-)
26.5. Máme teď nějaké skvělé období. Na klubovce v Litoměřicích Apollón získal ocenění Výborný 1, Nejlepší veterán, BOB a Lara Výborná 1, CAJC, Nejlepší mladý. Posuzoval srbský rozhodčí Bratimir Bjelica. V den následující jsme se vystavovali na litoměřické MVP, kde krašáky posuzoval Andráš Polgár. BOB opět patřil Apollónkovi, stejně jako ocenění Výborný 1, Nejlepší veterán. Dokončil tak tedy Veteran šampiona a v ČR už opravdu nic nového posbírat nemůže :-). Laruška s oceněním Výborná 1, CAJC, Nejlepší mladý dokončila podmínky pro získání titulu Junior šampion ČR. Třešničkou na dortu pro nás bylo něco, na co jsme čekali mnoho let. Krašák stál v závěrečných soutěžích na bedně. Tím lamačem ledů se stal náš úžasný a neskutečný Apollón, který se v soutěži o nejlepšího veterána výstavy posuzované rovněž Andrášem Polgarem umístil na nádherném druhém místě! Ještě větším překvapením bylo, že v soutěži o BIG Junior II. skupiny FCI posuzované p. Miroslavem Václavíkem krásné II. místo brala naše mladá Laruška. Všechno toto má pro mne obrovskou hodnotu, už jsem ani nevěřila, že se nám někdy zadaří! :-) Celý víkend byl moc příjemně strávený a děkuji všem, kteří si ho užívali s námi, v čele samozřejmě s Rosťou a Jitkou. Díky! 
20.5. Po dlouhé době se opět hlásím. Událo se toho mnoho - s Aidou jsme se staly MISTRYNĚMI ČR ŠELTIÍ V AGILITY - KATEGORIE MEDIUM s Aidou, Justýnkou a Larou jsme poprvé startovaly na oficiálních dogdancingových závodech, s poslední jmenovanou - Laruškou, jsme v kategorii Heelwork to musc beginners obsadily třetí místo a získaly tak mimo jiné kvalifikaci na MČR v dogdancingu 2015 do kategorie HtM. Všechny podrobnosti jsou ve článcích.
Foto: Míša Táflová 
3.5. Letošní jarní mezinárodka v Praze je již minulostí a nám se i zde zadařilo. Apollón - Výborný 1, BOV, BOS, Lara - Výborná 1, CAJC, BOJ, BOB. Více info ve článku. Výstavu jsme si sice neužili tolik jako na podzim, ale i tak to bylo moc fajn. A tady jedna fotečka ještě ze Slovinska :-)  
26.4. Tento víkend jsme strávili ve slovinském Mariboru, kde se konala speciální výstava pro krašáky. Sešlo se 50 jedinců, což je naprosto neskutečné. Byl to příjemně strávený den, ze kterého si vezeme dvě druhá místa (Poly ve veteránech a Lara v mladých) a jako bonus pohár za nejlepší pár. Týden předtím jsme s Aidou, byť neúspěšně, bojovaly na kvalifikačkách. Články z obou akcí jsou na svém místě a obsáhlá fotogalerie ze Slovinska ZDE.
 
5.4. Včera jsme s Aidou závodily na Zimním poháru ve Všeticích. A v úžasné konkurenci jsme zaběhly dva čisté běhy (4. a 5. místo) a v tom posledním "všechno nebo nic" nám do všeho chyběl jen maličký kousíček :) Článek je na svém místě ;)
www.youtube.com/watch?v=Pk43e7MNNtg A protože nemám žádnou fotku ze závodů, přidávám jednu zimní :-). 
22.3. Včera jsme se s pár lidmi od šarplaninců sešli v Kutné Hoře a udělali si výlet do okolí. Počasí nám nakonec přálo jak nejlíp mohlo a bylo nádherně. Den jsme si moc užili a i když nás na konci už řádně boleli nohy, bylo to super, o čemž svědčí i pochvaly účastníků. Bylo moc milé je všechny v Hoře vidět a už se těšíme na nějakou další akci. Článek je na svém místě a fotogalerie brzy přibude ZDE.
8.3. V posledních dnech jsem na web evidentně nějak kašlala, takže teď je toho víc. V sobotu 28.2. jsme si s Aidou na trojzkouškách v Ratenicích mimo jiné vyběhaly našei první zkoušku do trojek. Více v samostatném článku. A i video je na svém místě. Následující den jsme se s Jančou vydaly projít naši kutnohorskou trasu pro výlet šarplaninců, kam s námi šla i Lara a má tím za sebou svůj první větší výlet. Ušly jsme asi 12 km, ale se šarplaninci to tolik snad nebude (slíbila jsem jim jen 10). A užily jsme si to. Opět jsme probraly všechno možné, samostatný článek ale tentokrát nepíšu (tak trochu nestíhám) a až na jedno malé zabloudění a následné drápání do kopce (to je tak, když se snažíte jít podle mapy tam, kde to znáte). A včera jsme s Larou vyrazily na naše první DD zkoušky, do Jenštejna. Ani jednu jsme sice nesložily, ale i tak jsem spokojená. Tahle akce si ale svůj článek zaslouží, přeci jen krašák opět něco prolomil, aneb první krašák skládající zkoušky (ale první s DD výkonnostní knížkou není, tu má Apollónek taky).   
22.2. S Larou máme za sebou naše druhé dogdancingové závody. A tentokrát dopadly ještě o mnoho líp než ty předchozí. S naší doktorskou sestavou jsme si vytančily 3. MÍSTO, takže byl krašáček na bedně. Více o celém milém dni už ve článcích. Autorkou naprosto úžasných fotek je Martina Irglová. 
8.2. S Jančou, Paminkou, Aidou a Ediem jsme si opět udělali nějaký ten výlet (více ve článku). Bylo to fajn a už se těšíme na příště. A aktualizovala jsem plány akcí.
1.2. S Larou za sebou máme její první dogdancingové závody, kterých jsme se zúčastnily včera. První kolo soutěže Junior dance jsme si moc užily a ukořistily šesté místo. Více podrobností o nejen mém nadšení z Lary najdete ve článku. Každopádně mám doma první krašského pasteveckého psa v ČR (a nejspíš i na světě), který se zúčastnil DD závodů. 
A jak se nám sestava "Hlupáku najdu tě" povedla, můžete posoudit sami ve videu :) 
Autorem fotky je Martina Irglová. 
9.1. S menším zpožděním přidávám ještě článek z posledních pár dnů roku 2014, které u nás strávila Janča s Paminkou. Opět jsme lehce poupravila plány, ale zatím nedošlo k žádné zásadní změně.