2016

30. 12. Rok 2016 se pomalu chýlí ke konci a my bychom Vám rádi popřáli jen to nejhezčí v novém roce, hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody a příjemných zážitků nejen s čtyřnohými miláčky. 
18. 12. Protože moc ráda a relativně často něco píšu, v rubrice články jsem přidala složku "Počteníčko," kde se pokusím shromažďovat něco ze své tvorby, která se neomezuje jen na reportáže z akcí, ale spíš na jakési vyjádření mých názorů, nějakých těch rad a vůbec povídání o všem možném. Tak doufám, že Vás tam občas něco zaujme :-).  
11. 12. Přestože na těchto stránkách všechny asi zajímají spíš krašáci, je jich v ČR prostě málo. Pokud někdo shání parťáka na procházky nebo hlídače, naši kamarádi z chovatelské stanice Sharislands nabízí k prodeji krásného pejska. 
29. 11. Lara se zúčastnila svých druhých závodů agility a odnesla si dvě zkoušky LA1 na výborně a jako bonus dokonce s 2. a 3. místem. Více v článku! Video ZDE
23.11. Za námi jsou agility závody v Brně, které byly zároveň šeltičím speciálem. Více v článku. Video ZDE
19. 11. Přidán článek z Řípu. Trošku jsem si se stránkami hrála, doplnila plány a přidala fotky našich odchovanců. 

Foto: Dagmar Cestrová

12. 10. Naše čtvrté MČR mládeže proběhlo o víkendu v Roudnici nad Labem. S Aidou se nám povedlo vyhrát jumping družstev, být sedmé ve hře a páté v agility jednotlivců. Více v článku. Za krásnou skákající fotku Aidičky moc děkuju Majdě Bradáčové.
 
2. 10. Máme za sebou letošní poslední výstavu pořádanou naším klubem, tentokrát speciálku na Zbraslavi. Bylo přihlášeno úžasných 11 krašáků. I naše smečka byla úspěšná. Článek je na svém místě.
Apollón Od Studené chodby - Výborný 1, BOV, BIS veterán
Aragorn Bonsai She-Kra - Velmi nadějný 1, BIS puppy
odchovanci: Aslan Vik Bonsai She-Kra - Velmi nadějný 2
Andra Bigy Bonsai She-Kra - Velmi nadějná 1
Foto: Sabina Kučerová
18. 9. Klubovka na Nechranicích je už minulostí. Nakonec se vystavoval Apollón, který získal ocenění Výborný 1, Nejlepší veterán plemene, BOB, Veterán vítěz Nechranic 2016. Výstava byla také premiérou pro naše štěňátka, Andra Bigy i Aslan Vik si odnesli Velmi nadějnou 1.  Více v článku...
1. 9. Máme za sebou výcvikový tábor agility a dogdancingu, který jsme poprvé organizovaly v Kutné Hoře. Úžasné trenérky Vanda Gregorová a Martina Konečná, pohodová sestava lidí i psů. Všechno je detailně popsané v článku, stejně jako postupové zkoušky dogdancingu, které proběhly koncem tábora. Lara si splnila na výborně zkoušku DwD 1 a jsem si jistá, že je prvním českým krašákem se zkouškou a věřím, že ani ve světě na tom není nejhůř. Aida s Justýnkou si každá splnila svou Freestyle 1 na výborně a Aida k tomu přidala zkoušku divize Musical dressage 1. stupně na velmi dobře.Prostě ús Prostě úspěšné odpoledne. Více podrobností ale ve článku ZDE, videa z výborných zkoušek ZDE.  
 
31. 7. S aktualizacemi jsem teď nějaká poctivá a tak přidávám jednu závodní. V článcích přibyla reportáž z Ratenic. K nabídkám ještě přidávám, že pokud by někdo měl zájem o místo na dogdancing k Vandě Gregorové na táboře v Kutné Hoře 21.-27.8., ať se mi ozve. A na závěr ještě novohradská fotečka od pana Linharta. Díky! 
25. 7. Léto je v plném proudu, štěňata už mají nové domovy a nám doma zůstala Aronia Lara a Aragorn. Pokud by někdo shánel fenku jako hlídačku a mazlíka, nechť se nám ozve. Máme za sebou i nejlepší část léta - tábor v Nových Hradech. Letos to bylo neskutečně pohodové a my si to opravdu užili. A článek už tedy je na svém místě, tak snad jsem si s ním neudělala ostudu :-).
Fotka, za kterou děkuji panu Linhartovi dokumentuje to, co mě opravdu baví. Když jsem vzala pamlsky do ruky, měla jsem okolo sebe najednou obrovskou smečku, která se mohla rozkrájet. A bylo to skvělé!
 
1. 7. Už se nám blíží čas, kdy budeme z domu vyprovázet naše sladká miminka a mám z toho docela strach. Všichni ale snad budou mít úžasné majitele a to je to hlavní. Volný je stále Aragorn, i když uvidíme, jak to s ním nakonec bude, začíná růst do krásy...Já mám za sebou prvák, začaly mi prázdniny a tak zbyla troška času pro dopsání článků. Tak tedy zatím Litoměřice a Chuchle. 
19.6. Ano, opravdu se stydím za své "poctivé" miminkovské aktualizace stránek, ale třeba se polepším. Prckům je šest týdnů, chvílemi jsou na zabití, máme to tu teď s návštěvami jak na Václaváku, těším se, až tu bude zase klid, ale chvíle odchodu do nových domovů mě trošku děsí, nějak se nám tu šmoulátka zabydlela. Holky jsou zadané komplet (a doma zůstává Pomeranč), volný je ještě určitě Aragorn (tmavý pejsek) a jak to nakonec bude s Aslanem, který je věrnou kopií svého otce, se ještě uvidí. 
              
22.5. Štěňátkům je dnes 14 dní a to si zaslouží fotky, více jich je v jejich rubrice. Včera jsme s Polym nejspíš završili jeho výstavní kariéru oblastkou na Kačině, kde samozřejmě vyhrál. Více v článku.  
14.5. Miminka dneska slaví týden! Volné jsou dvě holčičky a dva kluci! A ve článcích je reportáž z juniorských kvalifikaček :-). 
9.5. Sedmého května přišla na svět naše první krašácká štěňátka - vrh "A" Bonsai She-Kra. Narodili se nám dva pejsci a čtyři fenky. Porod proběhl bez komplikací a z Lary je nyní zodpovědná maminka. Novinky o štěňátkách sledujte v jejich složce ZDE. O víkendu jsme se s Aidou také zúčastnily kvalifikaček na EOJ, ze kterých mám radost, i když náš výsledek mohl být lepší. Ale ostudu jsme rozhodně neudělaly, no posuďte sami ZDE
 
3.5. Do rubriky Štěňata (krašáci) přidáno pár informací o vrhu "A", jehož narození očekáváme každým dnem. 
30.4. Do článků přidány reportáže z čelsnké schůze a z miskovických čarodějnic. 
18.4. Po letech jsme na našem kutnohorském cvičáku opět uspořádali agiliťácké závody. Jak to celé dopadlo si můžete přečíst ve článku, já jen zmíním, že to bylo úžasné a že jsme s Aidou prvně běžely ve trojkách a doběhly čistě na 2. místě. Včera také proběhla volební členská schůze šarplaninského klubu a maminka bude minimálně další 4 roky kontrolovat z výboru chov krašáků. A ještě mám jednu, pravděpodobně nejpodstatnější zprávu. Lara je březí! Apollónkovi potomky budeme čekat okolo 8. května!
Za fotku moc děkuji Kristý Červínové!
22.3. V sobotu nás navštívili naši kamarádi se šarplaninci a podnikli jsme moc příjemný výlet po Kutné Hoře a jejím okolí. Víc už v článku, fotky od Věry ZDE, naše fotky ZDE a Šidákovic ZDE. Doufám, že se příští rok v Hoře opět sejdeme, už teď jsme ale rozhodnuté, že od příště děláme akce už pouze pro "zvané," protože tentokrát to bylo prostě tak strašně pohodové... Díky!
13. 3. Máme za sebou naše poslední zimní závody, kterými byly trojzkoušky v Herouticích. S Aidou se nám povedlo splnit si podmínky pro PŘESTUP DO KATEGORIE MA3! Zaběhly jsme dva čisté běhy na druhém místě, jeden  s malou chybičkou na místě třetím a vyhrát celkové součty kategorie MA2. Protože jsme se přes zimu zúčastnily dokonce čtyřech závodů, přidávám video shrnující je všechny (ZDE). Samostatný článek je tam, kde má být :-). 
6. 3. Náš zimní zkouškový maratón pokračoval včera v Chrastavě. Zajímavější však byl náš odpolední výlet. Více v článku :-).
28.2. S Aidou jsme si včera v Hradišťku splnily další zkoušku do trojek, v pořadí už čtvrtou. Jak jsme si den užily, si můžete přečíst v článku, video ZDE
13.2. Po nějaké době jsme zase vyrazily s Aidou na agility zkoušky. A povedlo se nám splnit další do trojek. Více v článku :-). 
TADY video.
2.2. V únorovém  čísle časopisu Pes Přítel člověka vyšla velmi obsáhlá reportáž o krašácích a šarplanincích, několik článků a rozhovorů je i z "mé dílny." Kdo ho ještě nemáte, tak honem, než bude vyprodaný! :-)
13.1. Máme za sebou letošní první výstavu  - Národku v Brně, kde Lara v konkurenci získala ocenění Výborná 1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU a BOB. Článek je na svém místě. Jako doprovod s ní jela i Justýnka, která je tak fotogenická, až to není možné. Na fotce tedy "Špek a Citron". 
9.1. Je tu nový rok a s ním spoustu nových plánů a příležitostí. Nejdřív se ale ještě vrátím k roku předchozímu. V samostatné složce přibyl článek z Lařiných prvních závodů - O Ratenickou beranici, video ZDE.  A tady ještě malé shrnutí předchozího roku. 

            Za námi je další, vesměs úspěšný, rok, který určitě stojí za zmínku. Letos stálo mnohokrát štěstí na naší straně, díky čemuž je teď vůbec o čem psát.

            Začnu naším nejstarším členem smečky, Apollonem, který letos oslavil deváté narozeniny a pravděpodobně ukončil výstavní kariéru. Vyběhal si titul „Veterán šampion ČR,“ mnohokrát i BOB (porazil Laru). Jeho největším úspěchem je druhé místo v závěrečných soutěžích na MVP v Litoměřicích v soutěži BIS veteran. Jako první krašák v Čechách tak stanul na stupních vítězů. Po zbytek roku si už užívá zaslouženého důchodu, hlídá nám dům, chodí na procházky, občas si trošičku zacvičí, ale má hlavně tu pohodičku, které si, jako pes akčních paniček, v mládí moc neužil.

            Justýnka letos oslavila už sedmé narozeniny, je vykastrovaná, na závody ani výstavy už nejezdí, věnujeme se vlastně už jen dogdancingu, agility běháme jen pro srandu, většinou si ji na cvičáku půjčují ostatní. Chodíme na procházky, a aby to nebylo Polymu líto, i ona si teď užívá víceméně život důchodce.

            Pro Aidu to byl letos velmi úspěšný rok, výstavní kruhy jsme sice už nedobývaly, splnily jsme si ale dvě zkoušky na výborně v agilitních dvojkách, jednu taneční jedničku na velmi dobře, staly se Mistryněmi ČR v agility šeltií medium a II. Vicemistryněmi mládeže ve družstvech M. Aida je ve formě, agility i další cvičení ji neskutečně baví, oživla i na procházkách a je to prostě spolehlivá parťačka do nepohody.

            Nejmladší členka naší smečky, Lara, má na svém kontě taky spoustu úspěchů. Apollon dřív překonával hranice krašáků na výstavách, Lara tam už jde po vyšlapané cestičce, ve sportech je ale první. První krašák v dogdancingu i v agility, ještě si možná něco přidáme, aby toho nebylo málo. Z dogdancingových úspěchů musím zmínit tři třetí místa (Junior dance, kategorie juniorů na závodech v Holovousech, oficiální závody Pardubice – heelwork to music), povedlo se nám dokonce kvalifikovat na MČR. V agility jsme poprvé společně a závodně odstartovaly koncem prosince, v obří konkurenci téměř padesáti týmů se umístily na šestnáctém a dvacátém místě. Daleko důležitější ale je, že to slečnu krašákovou všechno tak hrozně baví. Velkým přičiněním se podílí na seznámení většího okruhu lidí s krašským ovčákem, na agilitních i dogdancingových závodech je raritou, které si každý všimne. Ani výstavní kruhy jí nejsou cizí, stala se českou junior šampionkou, na MVP v Litoměřicích v soutěži o BIS Junior II. skupiny FCI skončila druhá.

            A co já? Pokračuju studiem na gymplu, jsem v prváku, na cvičáku jsem přebrala výcvik agility a tak se společně snažíme. Letos jsme uspořádali intenzivku agility, příští rok nás čekají závody a tábor. Asi už můžu i veřejně napsat, že v únoru vyjde v časopise Pes Přítel Člověka pár mých článků a dalších „věcí“, na kterých jsem pracovala, neseznámila jsem se s moc novými lidmi, ale svůj seznam přátel si trošku pročistila, možná tím spíš jsem však poznala, kdo za to stojí.

            Loňský rok se povedl, můžeme na něj vzpomínat jedině v dobrém, tak doufám, že rok letošní ho bude následovat.